Skip to main content

RichFaces i Captcha

Jeśli w pisanej właśnie przez nas aplikacji J2EE potrzebujemy użyć Captcha'y - czyli prostego zabezpieczenia przed spamrobotami lub złośliwymi automatami, najczęściej sięgamy po bibliotekę JCaptcha lub SimpleCaptcha. Z reguły dość łatwo znaleźć informację i przykłady użycia tych bibliotek z różnymi frameworkami. Obecnie używam RichFaces i w tym akurat przypadku nie udało mi się znaleźć żadnego rozsądnego przykładu. Poniżej opiszę jak udało mi się umieścić (w miarę elegancki sposób jak mi się zdaje) obrazek captchy na jednym z ekranów mojej aplikacji.

Thunderbird - problemy z kalendarzem. Kopie bezpieczeństwa dla wpisów kalendarza.

Jako programu pocztowego używam Thunderbirda. Na nim zainstalowany mam dodatek do zarządzania kalendarzem - Lightning. Nie spełnia on jeszcze wszystkich moich oczekiwań i czasem jest jeszcze nieco narowisty, ale po pewnym czasie używania już sobie nie wyobrażam Thunderbirda bez niego. Jedna z przydatnych w pracy funkcji to możliwość automatycznego dodawania spotkań w kalendarzu na podstawie otrzymanych w mailu outlookowych zaproszeń. Czasem jednak Lightning sprawia problemy.

Jak modyfikować gotowy obrazek jffs2

Zamieszczone w

Czasem przydałoby się zrobić kilka zmian, lub skopiować parę plików do naszego nowego rootfs w postaci pliku obrazka jffs2. Dlaczego? Kopiowanie plików na Neo przez USB potrafi być czasem bardzo wolne. Czemu więc nie dokonać modyfikacji na obrazku przed jego sfleszowaniem na telefon? Możemy to zrobić bez udziału telefonu na naszej stacji roboczej z zainstalowanym linuxem. We wpisie podaję kolejne kroki potrzebne do zamontowania takiego obrazka.

Dual-boot na Neo1973

Zamieszczone w

Udało mi się skonfigurować dual-boota na moim Neo. Przede wszystkim chodziło o możliwość uruchamiania Qtopia bez jej flashowania na telefon. Dzięki temu co znalazłem na http://wiki.openmoko.org nie było to nawet takie trudne. We wpisie wszystkie kroki, które musiałem wykonać by to skonfigurować.

Wyszukiwarka dla Firefoxa 2.0

Zamieszczone w

Przygotowałem plik konfigurujący wyszukiwarkę (searchplugin) dla Firefoxa 2.0. Zainstaluj go a potem już tylko CTRL+K, wpisz szukaną frazę, wciśnij Enter a Firefox automagicznie uruchomi wyszukiwanie (z wykorzystaniem przygotowanego przez kogoś z community wyspecjalizowanej wyszukiwarki Google'a). Plik instalacyjny z wyszukiwarką jest tutaj.

Zmiana 2009-01-23 15:34:55
Niestety, wyszukiwarka już nie działa. Jeśli znajdę kiedyś podobną, zmodyfikuje wtyczkę i opublikuję tutaj.

Neo 1973 Phase 1 w sprzedaży

Zamieszczone w

W nocy z niedzieli na poniedziałek 09.07.2007 r. ruszyła sprzedaż developerskiej wersji pierwszego telefonu na którym działa platforma Openmoko. Zamówienia można składać w sklepie dostępnym pod adresem www.openmoko.com.