Skip to main content

Openmoko

Wpisy związane z informacjami o firmie lub telefonach i aplikacjach Openmoko.

Jak modyfikować gotowy obrazek jffs2

Zamieszczone w

Czasem przydałoby się zrobić kilka zmian, lub skopiować parę plików do naszego nowego rootfs w postaci pliku obrazka jffs2. Dlaczego? Kopiowanie plików na Neo przez USB potrafi być czasem bardzo wolne. Czemu więc nie dokonać modyfikacji na obrazku przed jego sfleszowaniem na telefon? Możemy to zrobić bez udziału telefonu na naszej stacji roboczej z zainstalowanym linuxem. We wpisie podaję kolejne kroki potrzebne do zamontowania takiego obrazka.

Dual-boot na Neo1973

Zamieszczone w

Udało mi się skonfigurować dual-boota na moim Neo. Przede wszystkim chodziło o możliwość uruchamiania Qtopia bez jej flashowania na telefon. Dzięki temu co znalazłem na http://wiki.openmoko.org nie było to nawet takie trudne. We wpisie wszystkie kroki, które musiałem wykonać by to skonfigurować.

Wyszukiwarka dla Firefoxa 2.0

Zamieszczone w

Przygotowałem plik konfigurujący wyszukiwarkę (searchplugin) dla Firefoxa 2.0. Zainstaluj go a potem już tylko CTRL+K, wpisz szukaną frazę, wciśnij Enter a Firefox automagicznie uruchomi wyszukiwanie (z wykorzystaniem przygotowanego przez kogoś z community wyspecjalizowanej wyszukiwarki Google'a). Plik instalacyjny z wyszukiwarką jest tutaj.

Zmiana 2009-01-23 15:34:55
Niestety, wyszukiwarka już nie działa. Jeśli znajdę kiedyś podobną, zmodyfikuje wtyczkę i opublikuję tutaj.

Neo 1973 Phase 1 w sprzedaży

Zamieszczone w

W nocy z niedzieli na poniedziałek 09.07.2007 r. ruszyła sprzedaż developerskiej wersji pierwszego telefonu na którym działa platforma Openmoko. Zamówienia można składać w sklepie dostępnym pod adresem www.openmoko.com.

Openmoko na Xephyr

Zamieszczone w

Po długiej przerwie udało mi się znów znaleźć trochę czasu dla Openmoko.

Własny obrazek dla emulatora QEmu

Zamieszczone w

W tym wpisie opisałem jak należy utworzyć obrazek dla emulatora QEmu z dystrybucją Openmoko z własnego builda.