Skip to main content
Wszystko co związane z przeglądarką Firefox

Wikipedia - skromne udogodnienie (interwiki)

Czasem wygodnie jest przejść do angielskiej wersji danego artykułu Wikipedii bo ta jest znacznie obszerniejsza. Czasem z angielskiej wersji artykułu, wygodnie jest przejść do polskiej wersji bo tę łatwiej zrozumieć :-). Czasem z jakiegoś blogu, z angielskojęzycznego wpisu nieangielskojęzycznego autora trafiamy na link do artykułu w Wikipedii, który on przez pomyłkę podlinkował do wersji w swoim egzotycznym nierzadko języku (dobrze jeśli z kontekstu wpisu wynika jaki jest angielski tytuł artykułu, bo czasem nie wynika). W każdej z powyższych sytuacji trzeba zjechać na dół strony i w sekcji W innych językach (lub languages w wersji angielskiej) i wyszukać link do artykułu w wersji po polsku lub po angielsku. Czasem tych linków jest nawet kilkadziesiąt - to zajmuje zbyt dużo czasu. Czy można to jakoś ułatwić?

Dostosuj internet do swoich potrzeb

Zamieszczone w

W dzisiejszych czasach, człowiek spędza przed przeglądarką internetową mnóstwo czasu. Używa się jej w pracy, w szkole i na uczelni. Do zlecania przelewów, do robienia zakupów i do rozrywki. Fajnie, gdy przeglądarka której się używa, pozwala by każdy mógł ją dostosowywać do swoich potrzeb tak jak pozwala na to np. Firefox.

Ale i potężne możliwości przeglądarki, wraz z jej wszystkimi wtyczkami i dodatkami to czasem wydaje się za mało. A co jeśli często korzysta się z portalu, który został jakoś bezmyślnie zaprojektowany czy wykonany? A co jeśli na naszym ulubionym blogu czy stronie jest jakiś element, który nas niesamowicie irytuje, bo po każdym odświeżeniu strony zmusza do przewijania ekranu na dół strony? Albo jakiś baner czy grafika wstawiony jest w miejsce, w którym idealnie wpasowałoby się menu do nawigacji po stronie? Fajnie byłoby mieć "dodatki", które potrafiłyby modyfikować treść stron i to na żywo.

Wyszukiwarka dla Firefoxa 2.0

Zamieszczone w

Przygotowałem plik konfigurujący wyszukiwarkę (searchplugin) dla Firefoxa 2.0. Zainstaluj go a potem już tylko CTRL+K, wpisz szukaną frazę, wciśnij Enter a Firefox automagicznie uruchomi wyszukiwanie (z wykorzystaniem przygotowanego przez kogoś z community wyspecjalizowanej wyszukiwarki Google'a). Plik instalacyjny z wyszukiwarką jest tutaj.

Zmiana 2009-01-23 15:34:55
Niestety, wyszukiwarka już nie działa. Jeśli znajdę kiedyś podobną, zmodyfikuje wtyczkę i opublikuję tutaj.